„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | прочитана: 28350 | веќе видена

  Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска во разговор за Канал 5 потврди дека се собираат докази но не сакаше ...
| | прочитана: 17207 | веќе видена

Со конфискуваниот имот на фирмата „Финзи ДООЕЛ Скопје“ од која УБК преку ексдиректорот Сашо Мијалков набавувала опрема, ќе се надоместува дел од штетата ...
сите 5 | | | прочитана: 14562 | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно со секретарот на општината, Маја Ралевска, утринава одржаа онлајн состанок со Државната комисија за ...
сите 11 | | | прочитана: 6801 | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | прочитана: 3285 | веќе видена

Конечно има датум за пристигнување на 200.000 кинески вакцини. Министерот за здравство денеска бил информиран од амбасадата на Кина дека на 28 април во земјава ...
сите 3 | | | прочитана: 3042 | веќе видена

Додека граѓаните умираат и се заразуваат, Зоран Заев и Венко Филипче си тераат прошетки со мотори. Во овој викенд кога 78 фамилии ги изгубија своите најблиски, ...
сите 12 | | | прочитана: 2870 | веќе видена

Во полицијата во Охрид вчера во 14.35 часот било пријавено беживотно тело на жена во куќа на улицата „Даме Груев“. Полицијата извршила увид во присуство на ...
сите 37 | | | прочитана: 2144 | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје е хоспитализран 61 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 704 лица се лекуваат на ...
сите 109 | | | прочитана: 1995 | веќе видена

Охрид, 16. април 2021 (InPress) – Во Охрид денес претпладне ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми. Кон крајот ...
сите 10 | | | прочитана: 1502 | веќе видена

ДРАГИ РАШКОВСКИ ДОБИ КУЌЕН ПРИТВОР Обвинителството ќе се жали на одлуката на судот да му биде одреден куќен, наместо ефективен притвор на eкс генералниот ...
| | прочитана: 1467 | веќе видена

Охрид, 15. април 2021 (InPress) – На 14-ти април 2021 година, во периодот од 12:00 до 17:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид спроведени беа засилени акциски ...
сите 11 | | | прочитана: 1217 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 33 | | | прочитана: 758 | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 8 | | | прочитана: 742 | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЗА СОФТВЕРОТ НА РАШКОВСКИ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утрово направило претрес во фирмата „Инвоука ...
| | прочитана: 718 | веќе видена

next