Струга, 15. ноември 2019 (ИНПРЕС) – На 14-ти ноември 2019 година, во 12:00 часот на Граничниот премин „Ќафасан“ бил лишен од слобода 49-годишниот А.А. од ...
сите 4 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против М.Ц.(25) и Н.Н.(28), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Ласкарци“, „Траекторија“ и „Транспортер“. Судењето за автобуската несреќа ...
сите 8 | | | веќе видена