Охриѓанецот Ш. К. (47) среде пандемија организирал семејна прослава со присуство на 20 гости. „СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ш. К. (47) од Охрид ...
сите 13 | | | веќе видена

Две лица се здобиле со повреди, а потоа биле пренесени во ЈЗУ-Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ откако вчера во деловен објект во ...
сите 74 | | | веќе видена

На 12 јануари во 20:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир, при што малолетник ...
сите 41 | | | веќе видена