Oркестарот на Македонската филхармонија во четврток со почеток во 20 часот, ќе го одржи концертот насловен „Азно“ со кој ќе одбележи 78 години од формирањето ...
сите 6 | | | веќе видена

 „Бев на екскурзија со другарчињата, бев мала и не знаев дека после примање на инсулин морам веднаш да јадам и како и сите мали деца и јас бев пребирлива по ...
| | веќе видена