Во Охрид досега нема регистиран нити еден електричен автомобил. Регистрирани се само хибридни возила и тоа во многу мал број, едвај само десетина возила, ...
| | веќе видена

Селекторот на женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Владимир Ѓоровиќ, го соопшти поширокиот список на кошаркарки за претстојниот, а наедно и ...
сите 3 | | | веќе видена

Пред продолжението на сезоната, екипите продолжуваат да се засилуваат. По Александар Тренчевски, Прилеп доби уште еден искусен ракометар во својот состав за ...
сите 2 | | | веќе видена

Споро се одвива изградбата на затворениот пливачки базен во Охрид и реконструкцијата на струшкиот. Срaботени се само 45 одсто од надворешниот дел на градежните ...
| | веќе видена

Репрезентативецот на Македонија до 19 години и член на ГФК Охрид, Славе Маркоски се наоѓа пред реализација на супер трансфер во Динамо Загреб. Фудбалерот на ...
сите 3 | | | веќе видена

За македонскиот фудбал и активностите кои се преземаат за унапредување на условите и квалитетот на фудбалската игра кои се одвиваат во националните ...
сите 6 | | | веќе видена