Тактиката да се игра на голови во двете полувремиња од фудбалските натпревари одлично ја користат дел од играчите во Sport Life. Изминатиов викенд веќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Ракометниот клуб Алкалоид , по тесниот пораз во минатото коло од актуелниот првак Вардар 1961 , го оствари и четвртиот триумф сезонава во шампионатот. Играчите ...
сите 3 | | | веќе видена

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во среда (12.10.2022 г.), со почеток во 19:00 часот во ...
сите 2 | | | веќе видена

Раде Стојановиќ како млад македонски стручњак се истакна со своите почетоци во Охрид, но во изминатите неколку месеци го сврте вниманието и на ...
сите 3 | | | веќе видена

Екипата на Фризерница Попај е победник на традиционалниот турнир во мал фудбал Оливер Соколов-Сокол. Во финалето на 18-тото издание на овој популарен турнир, ...
сите 2 | | | веќе видена

Пелистер и Воска одиграа реми 1-1 во дерби натпреварот од 6. коло во Втората фудбалска лига на Македонија. Домаќините поведоа во 7. минута со погодокот на ...
| | веќе видена