Фалсификувани документи, праќање на пари на туѓи трансакциски сметки, за една иста исплата за обештетување на штетите причинети од земјотресот лани, се ...
сите 15 | | | веќе видена

Водици беше прославен насекаде низ земјите каде што живеат православни Македонци, првпат годинава и во Данска Православните верници и Македонската православна ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Охрид каде присуствуваше на осветувањето на водите на Охридското Езеро во негово лично има и во име на ...
сите 12 | | | веќе видена

Владата објавува “Факти за Законот за јазици”: “ Македонскиот јазик со кирилското писмо останува единствен службен јазик на цела територија на Република ...
сите 20 | | | веќе видена

Новинарката на ТВ Канал 5 Мирјана Мирчевска-Јовановиќ вчера во полициската станица Центар во Скопје пријавила дека во обид да земе изјава од лицето што го ...
сите 15 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 21. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија, ...
сите 7 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ денеска од Охрид истакна дека СДСМ е прва политичка партија меѓу албанските гласачи, а ДУИ ја смести на второто ...
сите 5 | | | веќе видена

Иван Лотески, Вевчанец по потекло од охродски Варош го фати крстот за Водици во водите на Охридското Езеро. Лотески и лани го фати крстот во Охрид. Тој посака ...
сите 7 | | | веќе видена

Националната установа – Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ – Битола објави повик за избор на најдобра фотографија на тема „Книгата и зимата“. Од ...
сите 6 | | | веќе видена

Загадениот воздух кој ги активираше мерките на надлежните а според кои граѓаните се возат бесплатно во автобусите на ЈСП а меѓудругото д енеска и утре, сите ...
| | веќе видена

Општина Охрид објави јавен повик за поднесување барања за добивање субвенции на уплатена такса за привремен престој на домашни и странски туристи, за физички ...
сите 3 | | | веќе видена

Раст на БДП од 3,2 отсто, па и поголем, интензивна градба на патната и железничката инфраструктура, гасоводот и на обновливи извори на енергија, како и ...
сите 2 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Дозволете ми да од мое лично име но и од името на ВМРО-ДПМНЕ на ...
сите 23 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи синоќа испрати Вербална нота до грчкото Министерство за надворешни работи, со која го информира дека се исполнети сите ...
сите 3 | | | веќе видена

Пространството на планината, сокриените убавини, снегот и природата биле предизвикот еден човек од урбаниот свет да се пресели и остатокот од животот да го ...
сите 7 | | | веќе видена

next