ПОЧНА САМИТОТ НА ОБСЕ Освен Украина и балтичките земји и Полска нема да учествува на Министерскиот совет на ОБСЕ во Скопје, поради доаѓањето на рускиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Поделбата и поларизацијата што се случи меѓу Македонците со референдумот и промената на името е несреќна и болна, но не мислам дека решението е други Македонци ...
сите 2 | | | веќе видена

Најдобро е утре да не излегуваме од дома, вели утрово скопјанката Марија Биловска, додека го паркира автомобилот близу своето работно место во ресторан во ...
сите 58 | | | веќе видена

Полициски службеници извршиле службен разговор и со вториот осомничен за инцидентот кој завчера се случи во манастирот „Свети Наум Охридски“ на Попова Шапка. ...
сите 80 | | | веќе видена

Македонија има важна улога како стабилизирачки фактор во регионот. Ние сме функционална мултиетничка демократија и водиме преку личен пример, изјави министерот ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на партиската теренска активност „Важно е! Од тебе зависат промените“ денеска беше во посета на ...
сите 3 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 29 | | | веќе видена

Teтовскиот градоначалник и лидер на БЕСА, Билал Касами, синоќа во Тетово, честитајќи го празникот 28 ноември – Денот на знамето на Албанија, повика на единство ...
| | веќе видена

Поранешниот директор на УБК навистина остана без своите три стана и гаражата, кои ги имаше огласено на продажба Агенцијата за управување со одземен имот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола, по повод Меѓународниот ден на науката, ги прогласи најдобрите и најистакнати научници во академската 2022/23 во ...
сите 2 | | | веќе видена

„Кога ние се боревме како министерство за култура за задржување на статусот на УНЕСКО, општина Охрид носеше одлуки кои се косеа со сите начела на УНЕСКО. Носеа ...
| | веќе видена

„Истражна постапка против 23 лица осомничени за трговија со дрога и оружје“. Со овој наслов во петокот (24 ноември) Основното јавно обвинителство за гонење ...
| | веќе видена

„Откако СВР Охрид и ЈО Охрид не се одважија по допрен глас да постапат во однос на борбите на кучиња кои се организираат и одржувааат во континуитет на ...
сите 16 | | | веќе видена

Со купена ски карта во Ресорт Маврово може да се ужива и во убавините и услугите на „Олимпискиот центар Јахорина“, Босна и Херцеговина, откако претставниците ...
сите 7 | | | веќе видена

next