Концертот на Армира Медуњанин на 9-ти август во Античкиот театар во Охрид е првиот најавен проект на „Авалон“ продукција по петмесечна пауза. Првиот човек на ...
сите 8 | | | веќе видена

Веста дека Романа Паниќ е уапсена во австралискиот град Бризбејн затоа што таа и нејзиниот партнер Филип Мркајиќ ограувале банкомати ја шокирале јавноста низ ...
| | веќе видена

Охрид, 7. јули 2020 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески и претседателот на кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ остварија ...
сите 3 | | | веќе видена