Ценовното „цунами“ кое според економистите треба од есенва да покажува знаци на постепено слабеење, значително го погоди животниот стандард на Македонците. ...
| | веќе видена

Поединечна добивка од само 30 евра до 130.000 евра лани пријавиле 99 извршители кои работат во земјава, објави порталот , повикувајќи се на податоци од ...
сите 7 | | | веќе видена

На социјалните мрежи има бројни огласи каде земјоделците нудат овошје, зеленчук и млечни производи по прифатливи цени. Откако цените на намирниците скокнаа во ...
| | веќе видена

Триглав осигурување Живот ги објавува добитниците од наградната игра за склучување на полиса за осигурување на живот, која е поврзана со вложување во ...
| | веќе видена