Премиерот Зоран Заев одржа средба со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и градоначалниците на општините Охрид, Струга и Дебрца по усвоениот ...
| | веќе видена

Најголемиот работодавач во Македонија, Кромберг и Шуберт, добил најголема помош од државата во 2020. Според податоците што ги дава алатката „отворени финансии“ ...
| | веќе видена

Во централата во Битола беа доделени наградите од наградната игра на Стопанска банка а.д. Битола ,,Вреди да се штеди’’. Наградната игра траеше од 16.10.2020 ...
сите 3 | | | веќе видена