Охрид, 22. април 2019 (ИНПРЕС) – Иако работевте во сенката на претседателските избори, ви честитаме на преданоста и професионалниот однос на сите вас кои бевте ...
сите 26 | | | веќе видена

Охрид, 23. април 2019 (ИНПРЕС) – Општина Охид заедно со ОУ „Христо Узунов“ со низа свечености ќе ја одбележат 114 годишнината од херојската погибија на ...
сите 4 | | | веќе видена

Охрид, 22. април 2019 (ИНПРЕС) – Во вторник, на 30-ти април, во катедралната црква „Св. Софија“ во Охрид, со почеток во 19:00 часот, ќе се одржи проекција на ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 22. април 2019 (ИНПРЕС) – Од ОУ „Григор Прличев“ од Охрид информираат за успесите на учениците на регионалните натпревари по хемија, математика, ...
сите 3 | | | веќе видена

Во тој случај Охрид останува без локација каде да го депонира отпадот. Оваа година Југозападниот плански регион мора да изнајде решение за изградба на ...
сите 2 | | | веќе видена

Од таборот на ФК Лабуништа се впуштија во хуманитарна мисија со цел да соберат финансиски средства за помош на нивниот голман Мартин Стојаноски. 22-годишниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 17. април 2019 (ИНПРЕС) – За маните и доблестите како човек, надвор од политичката сцена, за одлуката по специјализацијата во странство да се врати во ...
сите 3 | | | веќе видена

Пецаков најави низа проекти за развој на спортот. Советникот во Советот на општина Охрид и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес конференција изнесе уште ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски беше на средби со граѓани во општина Дебрца. Сиљаноска и Иванов се разликуваат само ...
| | веќе видена

next