Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 23 часа

Охрид, 26. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Расте бројот на хоспитализирани пациенти со COVID-19 во охридскaта општа болница. Како што претходно најави директорот д-р ...
сите 16 | | | веќе видена

Охрид, 26. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Православните христијани денес го слават Денот посветен на Светата великомаченичка Злата Мегленска. Родена е во селото ...
| | веќе видена

Играниот филм „Дедо и внук“ ја започна својата светска промоција со интернационалната премиера на Меѓународниот филмски фестивал во Приштина, ПРИФЕСТ 2020, кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Вевчани почна уривање на дивоградбите. Според решението од Градежниот инспекторат, во оваа Општина има 10 нелегални градби од 2013 досега, од кои пет се од ...
сите 5 | | | веќе видена

Нафтената компанија „Пуцко Петрол“ од селото Пласница, која е во сопственост на синот на пратеникот на ДУИ Исмаил Јахоски, Асмир Јахоски доби нов државен ...
сите 3 | | | веќе видена

Со одлука на стручна комисија, Друштвото на писатели Битолски книжевен круг ги објави наградените ракописи за 2020 година, при што наградата Книжевен круг за ...
сите 8 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 4 | | | веќе видена

Шпаркасе Банка Македонија ги известува своите клиенти – пензионери дека пензиите за месец октомври ќе се исплатат предвреме почнувајќи од 27-ми октомври 2020 ...
| | веќе видена