„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | веќе видена

ДРАГИ РАШКОВСКИ ДОБИ КУЌЕН ПРИТВОР Обвинителството ќе се жали на одлуката на судот да му биде одреден куќен, наместо ефективен притвор на eкс генералниот ...
сите 2 | | | веќе видена

По мини пикот во смисла на голем притисок на почетокот на неделата, бројките на новодијагностицирани со Ковид-19 се пониски. Вкупнот број новодијагностицирани ...
сите 10 | | | веќе видена

Угостителите тонат во долгови и кредити, немањето веќе услови, можности и начини за задолжувања со цел да ги премостат или одложат финансиските проблеми во кои ...
сите 11 | | | веќе видена

Во понеделникот порталите во Босна и Херцеговина први ја објавија веста за постоење на таканаречен нон-пејпер што словенечкиот премиер Јанез Јанша неодамна му ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 16. април 2021 (InPress) – Во Охрид денес претпладне ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми. Кон крајот ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно со секретарот на општината, Маја Ралевска, утринава одржаа онлајн состанок со Државната комисија за ...
сите 11 | | | веќе видена

Никој нема да биде заштитен и лицата ќе бидат изведени пред лицето на правдата. Се разбира дека има уште многу работа, а дел од работата треба да завршат ...
сите 5 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ЗА СОФТВЕРОТ НА РАШКОВСКИ Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција утрово направило претрес во фирмата „Инвоука ...
| | веќе видена

„Убав е денот кога почнува со детска прегратка. Ваквите моменти нека ни бидат постојана инспирација, за секој од нас да вложи најмногу што може за децата. Тие ...
| | веќе видена

Конечно има датум за пристигнување на 200.000 кинески вакцини. Министерот за здравство денеска бил информиран од амбасадата на Кина дека на 28 април во земјава ...
сите 3 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 33 | | | веќе видена

1 Ми се згади од Собранието. Ми се згади и од партиите што ни ги подметнале оние имиња на избирачките списоци за да ги гласаме. Значи, под итно воведувајте ...
| | веќе видена

next