Професорката Гордана Силјановска Давкова не може да прифати дека 600 илјади македонски граѓани останаа заробени во Македонија и светото од 54 пратеници на СДСМ ...
| | веќе видена

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувањето против извршителите и судиите што не носат одлуки за бришење на долговите постари од 10 ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден министер, една пратеничка и тројца градоначалници се меѓу 13-те имиња кои во моментов се обидуваат да влезат во претседателската трка за изборите што ...
сите 10 | | | веќе видена

Собранието денеска треба да ја започне 145. седница на која на дневен ред, меѓу другите, се Закон за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и ...
сите 7 | | | веќе видена

Продолжуваме со серијата интервјуа посветени на процесот на креирање на Националната развојна стратегија - визионерски стратешки документ кој ќе го утврди ...
сите 2 | | | веќе видена

Исчезнуваме тивко – полека. Продолжува трендот на негативен природен прираст. Податоците на Државната статистика покажуваат дека во последните три месеци од ...
сите 2 | | | веќе видена

Вардар вчера загуби од Тиквеш на гостувањето во Кавадарци и направи голем чекор назад во битката за титулата, а нова суперлигашка сензација денеска спречи ...
сите 3 | | | веќе видена

Изјавата на првиот човек на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека идејата на Демократската унија за интеграција треба да се игнорира, покажува слабост, ...
сите 24 | | | веќе видена

Германската амбасада во Косово цени дека е „жално што има многу ограничен напредок“ во правец на имплементацијата на Основниот договор од Брисел и анексот за ...
сите 8 | | | веќе видена

На иницијатива на претседателот на Здружението за ретки болести „Ретко е да си редок“ од Охрид и вработена во Македонска пошта, Лолеска Гордана во соработка со ...
сите 10 | | | веќе видена

„Враќањето на унитарната држава значи дека земјата се враќа пред 2001 година и ова е вознемирувачки повик.“ – изјави министерот за правда Кренар Лога во ...
| | веќе видена

Излезе новиот албум „Најдоброто од музиката на Ковачески“ Климе Ковачески го претстави новиот албум за 2024 година, кој обединува некои од неговите најзвучни ...
| | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 67-годишниот Н.Т. од охридското село Пештани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно ...
сите 2 | | | веќе видена

next