НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р. Жарко Караџовски на денешната заедничка прес-конференција со министерот за здравство, ...
сите 75 | | | прочитана: 21439 | веќе видена

Предлог – законот за заштита од заразни болести предложен од владата ќе се најде на утрешната собраниска седница. Власта има доволен број нагласови 61 за да ...
| | прочитана: 18355 | веќе видена

Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
сите 3 | | | прочитана: 8981 | веќе видена

Охрид, 26. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Расте бројот на хоспитализирани пациенти со COVID-19 во охридскaта општа болница. Како што претходно најави директорот д-р ...
сите 16 | | | прочитана: 8841 | веќе видена

Делегација на СДСМ положи цвеќе пред сомениците на паднатите борци. Денеска во чест на 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба делегација на ...
сите 2 | | | прочитана: 8317 | веќе видена

Протестиравме во Скопје, Штип, Прилеп, Битола, Охрид, Куманово и Велес, и нема да застанеме. Затоа што Македонија стана земја на криминалци на власт, ...
сите 36 | | | прочитана: 7645 | веќе видена

Охрид, 21. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Охридските угостители ќе ги почитуваат последните мерки усвоени на вчерашната владина седница, со кои работното време ќе им ...
сите 36 | | | прочитана: 5096 | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Докторот добил позитивен тест пред ...
сите 7 | | | прочитана: 1974 | веќе видена

Нови 38 договори и 10 анекси на договори со вкупен инвестициски циклус од 53,4 милиони евра од кои 29,4 милиони евра се планирани инвестиции по новите 38 ...
сите 6 | | | прочитана: 1599 | веќе видена

Шпаркасе Банка Македонија ги известува своите клиенти – пензионери дека пензиите за месец октомври ќе се исплатат предвреме почнувајќи од 27-ми октомври 2020 ...
| | прочитана: 934 | веќе видена

Охрид, 26. октомври 2020 (ИНПРЕС) – По отворањето на портите кај Струга, викендов повторно е регистрирано намалување водостојот на Охридското Езеро. Според ...
сите 12 | | | прочитана: 865 | веќе видена

Откако изминатата недела процентот на позитивни од тестирани за коронавирус достигна 24 проценти, „се крчкаат“ нови мерки. Ако не се намали бројот на ...
| | прочитана: 756 | веќе видена

Охридската полиција поднесе кривична пријава против 18-годишниот Н.В. од Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при ...
сите 44 | | | прочитана: 717 | веќе видена

Охрид, 26. октомври 2020 (ИНПРЕС) – За време на продолжениот празничен викенд во Охрид инспекторите беа на терен, да „ловат“ непочитување на протоколите и ...
сите 27 | | | прочитана: 470 | веќе видена

next