НУУБ „Св. Климент Охридски“ во Битола започна камања во која ги повикува своите читатели да се вклучат така што ќе им испратат фотографија од нивното дружење ...
сите 4 | | | веќе видена

Тубистот Мицко Дамњановски е нов уметнички директор на Операта, објави Националната опера и балет (НОБ). Дамњановски доаѓа на местото на диригентката Бисера ...
сите 12 | | | веќе видена

„Насмевни се! Твојата насмевка раѓа нови насмевки!” – болниците и специјализираните домови украсени, осамените хоспитализирани лица и лица со попреченост ...
| | веќе видена