Ако го погледнете Буџетот за 2018 ќе видите дека за Заштита на животна средина планирани се, замислете дури ЦЕЛИ 0.4% од вкупните расходи! Најниско до сега. ...
сите 3 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи смета дека законот за употреба на јазиците ќе биде донесен до крајот на годината.- Меѓуетничките односи ...
сите 4 | | | веќе видена

За судијата во Охрид кој и покрај тоа што е обвинет за земање поткуп продолжува да суди, Караџовски вели дека не можеле да одлучуваат за негово разрешување ...
| | веќе видена

Во најновиот број на неделникот Фокус ќе читате: КАКО ТВРДОКОРНОТО ПРАВОСЛАВИЕ МОЖЕ ДА ЈА ЗАГУБИ ОХРИДСКАТА АРХИЕПИСКОПИЈА Колку и да изгледа невообичаено, ...
сите 2 | | | веќе видена

Или сите заедно во регионот ќе успееме или нема да успееме, затоа имаме отворање кон сите соседи и во таа насока треба да се гледаат заедничките владини ...
| | веќе видена

На двата аеродроми во Република Македонија забележан е рекорден број на превезени патници што е резултат на спроведувањето на политиките на Владата за развој ...
| | веќе видена

На денешната собраниска седница за пратенички прашања, пратеникот Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, го праша по вицепремиерот Кочо Анѓушев дали чувствува ...
сите 2 | | | веќе видена

Al Di MEOLA во Скопје @25.11.2017

ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Ное, 2017 до 22:00:00 , 25 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 685 доаѓаат, 2524 можеби
 • TRISTAN во Скопје, сабота 25 ноември @ ВИП сала Борис Трајковски

  Време е за најдобриот настан за оваа година. Како круна на сите одлични журки изминатиов период се потрудивме да го донесеме еден од топ 3 артисти од светската ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 25 Ное, 2017 до 06:00:00 , 26 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 785 доаѓаат, 1467 можеби
 • Skopje Design Week 2017

  Како и секоја година, така и оваа, сo огромна радост ви го претставуваме новото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Ве покануваме на креативно, 5-дневно, ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Ное, 2017 до 00:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Skopje Design Week
 • 865 доаѓаат, 2441 можеби
 • Недела на современ шпански филм

  20 ноември (понеделник) 20:00 ч. СРЕЌНИ 140 (Felices 140) Игран филм, Шпанија 2015 г., 98 мин., колор, блуреј Режија: Грасија Керехета (Gracia Querejeta) ...

  Лебедово езеро / Swan Lake - P. I. Tchaikovsky

  Петар Илич Чајковски ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО Диригент: Бисера Чадловска Кореограф: Виктор Јаременко (Украина) Сценограф: Андреј Злобин (Украина) Костимограф: Гана ...

  Rambo Amadeus

  3 Гонга и Рамбо Амадеус, совршена комбинација. На 29ти ноември во Станица 26 со почеток во 22:00 часот легендата на ЕХ-ЈУ сцената, неповторливиот и уникатен ...
 • Станица 26, Skopje
 • 22:00:00 , 29 Ное, 2017 до 02:00:00 , 30 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • 3Gonga
 • 321 доаѓаат, 1000 можеби
 • Ослободување на Скопје (и Водно)

  Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје (19.11), ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од автомобили ...
 • Водно
 • 09:00:00 , 19 Ное, 2017 до 14:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Прв до врв
 • 441 доаѓаат, 1299 можеби
 • Традиционален ноемвриски саем

  Во роденденскиот месец на ИП Култура ве очекуваат големи попусти, промоции на нови книги, гостувања на автори и уште многу изненадувања на годинешниот ...
 • Култура - Во светот на книгите, Skopje
 • 09:00:00 , 14 Ное, 2017 до 21:00:00 , 25 Ное, 2017
 • Култура - Во светот на книгите
 • 239 доаѓаат, 949 можеби


 • На 24 Ноември