Премиерот Заев смета дека граѓаните на Битола, Тетово, Охрид, Радовиш, Чашка и другите четириесетина општина каде СДСМ се бори во вториот круг но и сите други ...
сите 2 | | | веќе видена

Европската комисија денеска го усвои Пакетот за проширување 2021 заедно со извештаите за напредокот на шесте земји од Западен Балкан, вклучително и за Северна ...
сите 6 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повторно ги покани сите политички партии на обединување во нов блок за Македонија и повика да се здружат во ново ...
| | веќе видена

Во меч со цврста одбрана и лоша реализација, Бутел со само 15:14 славеше над Охрид во дербито на 7. коло од Суперлигата.Бутелчани почнаа добро и според играта ...
сите 4 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во сабота во Охрид на седници на Извршниот и Централниот комитет ќе одлучува за тоа дали и на кои кандидати што не се дел од опозициската коалиција, ...
сите 10 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

НоваТВ ги покани на интервјуа, кандидатите за градоначалници на скопските општини и Градот Скопје, од сите поголеми партии и независни листи. Оние што досега ...
сите 3 | | | веќе видена

Зошто и вакцинирани со две дози умираат од коронавирус. Имунолозите како клучни фактори ги наведуваат хроничните болести, ефикасноста на вакцините која со ...
сите 23 | | | веќе видена

Поради застојот до кој дојде на повеќе гласачки места, предизвикан од нефункционирањето на уредите за отчитување на биометриските податоци, гласањето ќе ...
| | веќе видена

Екипата на Шкендија со убедливи 5:0 ја победи Ренова во рамките на осмина финалето од Купот на Македонија. Актуелниот првак во нашиот фудбал демонстрираше сила ...
сите 12 | | | веќе видена

На 21 Октомври