Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (20 септември 2018-та година) оствари средба со поранешниот генерален секретар на НАТО, Лорд ...
сите 7 | | | веќе видена

Бидејќи ова е празник на раѓање, мајките празникот го минуваат со децата, одбегнувајќи ги сите тешки работи… Македонската парвославна црква и нејзините еврници ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе биде 6, а ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – Утревечер од 19:00 часот, охридскиот Црвен крст ќе го претсатви финалниот производ од годинешниот циклус на програмата ...
сите 12 | | | веќе видена

Единственото мултиетничко училиште во Охрид со минимални услови за стекнување основно образование. Училиштето Братство Единство сеуште има кров со азбестни ...
сите 25 | | | веќе видена

До крајот на градежната сезона се очекува да заврши реконструкцијата на 10 километри од Скопската обиколница на делот помеѓу клучка Стајковци и клучка ...
сите 8 | | | веќе видена

Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако го „изгуглате“ на Интернет неговото име, Фарук Незири, лесно ќе стигнете до безброј информации за неговата успешна гастрономска приказна, на различни ...
| | веќе видена

Без поддршка од коалициониот партнер Независни Грци, не постои владино мнозинство и потребни се избори, смета лидерот на грчката партија Река, Ставрос ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Tриесет мали општини, меѓу кои и Дебрца и Вевчани, и осумте Центри за развој на планските региони со средства од ...
сите 6 | | | веќе видена

На 21 Септември