„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | веќе видена

Лицата со автоимуни болести ќе се вакцинираат со достапните вакцини против ковид-19 во земјава, бидејќи ниту една од достапните вакцини нема контраиндикација ...
сите 63 | | | веќе видена

  Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска во разговор за Канал 5 потврди дека се собираат докази но не сакаше ...
| | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 33 | | | веќе видена

Охрид, 16. април 2021 (InPress) – Во Охрид денес претпладне ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми. Кон крајот ...
сите 10 | | | веќе видена

 Најавија секојдневни вакви протести пред владата се до решавање на проблемот незадоволни од немањето слух за нивните проблеми. Според официјалните податоци од ...
сите 8 | | | веќе видена

Охрид, 15. април 2021 (InPress) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ во своето гостување во емисијата „24 анализа“ уште еднаш повтори дека во доменот на надлежностите сите мерки ...
сите 11 | | | веќе видена

Конечно има датум за пристигнување на 200.000 кинески вакцини. Министерот за здравство денеска бил информиран од амбасадата на Кина дека на 28 април во земјава ...
сите 3 | | | веќе видена

На 17 Април