ПОЧНА САМИТОТ НА ОБСЕ Освен Украина и балтичките земји и Полска нема да учествува на Министерскиот совет на ОБСЕ во Скопје, поради доаѓањето на рускиот ...
сите 68 | | | веќе видена

Македонија има важна улога како стабилизирачки фактор во регионот. Ние сме функционална мултиетничка демократија и водиме преку личен пример, изјави министерот ...
сите 6 | | | веќе видена

Здравствениот систем ќе функционира непречено за време на Самиот на ОБСЕ, само со засилени капацитети, изјави денеска заменик-министерката за здравство Маја ...
| | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на партиската теренска активност „Важно е! Од тебе зависат промените“ денеска беше во посета на ...
сите 3 | | | веќе видена

Вчера, на улицата 22 Декември во Дебар, патничко возило „шкода“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З. Н. (61) од с. Чајле, Гостиварско, удрило во ...
сите 35 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 29 | | | веќе видена

Поделбата и поларизацијата што се случи меѓу Македонците со референдумот и промената на името е несреќна и болна, но не мислам дека решението е други Македонци ...
| | веќе видена

Со извесно задоцнување да ги разгледаме резултатите од уписите на УКИМ во првиот уписен рок за учебната 2023/2024 година. Доцнењето е поради чекањето ФДУ да ...
| | веќе видена

Teтовскиот градоначалник и лидер на БЕСА, Билал Касами, синоќа во Тетово, честитајќи го празникот 28 ноември – Денот на знамето на Албанија, повика на единство ...
| | веќе видена

Лидерот на партијата Алтернатива, Африм Гаши зборувајќи во интервју за тоа колку потценети се Албанците од страна на партијата ДУИ, како владејачка албанска ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК навистина остана без своите три стана и гаражата, кои ги имаше огласено на продажба Агенцијата за управување со одземен имот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола, по повод Меѓународниот ден на науката, ги прогласи најдобрите и најистакнати научници во академската 2022/23 во ...
сите 2 | | | веќе видена

„Кога ние се боревме како министерство за култура за задржување на статусот на УНЕСКО, општина Охрид носеше одлуки кои се косеа со сите начела на УНЕСКО. Носеа ...
| | веќе видена

next