Битола/Охрид, 1. април 2020 (Inpress) – Од Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со предизвици“ од Битола информираат дека испратиле повеќе дописи до ...
| | веќе видена

Од преместување на лицата кои се во државен карантин до палење на хотелите во кои тие се сместени. Паднаа и првите закани преку социјалните мрежи каде мета се ...
сите 2 | | | веќе видена

Универзитетските студентски собранија на Универзитетите „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје (УКИМ) и „Климент Охридски“ – Битола (УКЛО), по повеќе одржани ...
| | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 75 | | | веќе видена

Ден 38. Македонија на мапата на СЗО меѓу земјите во кои се регистрирани заболени од Корона вирус. Биланс на заболени 384. Смрттни случаи 11. Млако менаџираме ...
| | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Менталното здравје е важно колку и физичкото здравје, порачуваат од охридскиот Црвен крст. Додаваат дека тимот за ...
сите 4 | | | веќе видена

Во изминативе неколку дена екипата на иницијативата за печатење медицинска опрема успеа капацитетот за производство да го зголеми на илјада заштитни маски на ...
сите 19 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – И покрај постојаните апели за одговорност и внимателност во овие специфични моменти, кога нашата држава, нашиот град и нашите ...
сите 2 | | | веќе видена

„Пссст… Каменот има нешто да ви каже“ е насловен годинашниот проект со кој Националната галерија го одбележува 2 Април – Меѓународниот ден за подигнување на ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 29. март 2020 (Inpress) – Повеќе од јасно е дека кај моменталната локална власт нема ни смелост, а нема ни решение за безредието и беззаконието, ...
| | веќе видена

Од утре се затвораат стоматолошките клиники и ординации – а ќе работат вкупно само 21 служба низ целата држава.Само 3 служби ќе го покриваат цело Скопје. По ...
сите 2 | | | веќе видена

Шест граѓански организации заедно со средношколци од шест региони во земјава ќе иницираат решавање локални проблеми за заштита на животната средина. Институтот ...
сите 3 | | | веќе видена

next