Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска во разговор за Канал 5 потврди дека се собираат докази но не сакаше ...
| | веќе видена

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ во своето гостување во емисијата „24 анализа“ уште еднаш повтори дека во доменот на надлежностите сите мерки ...
сите 11 | | | веќе видена

Во понеделникот порталите во Босна и Херцеговина први ја објавија веста за постоење на таканаречен нон-пејпер што словенечкиот премиер Јанез Јанша неодамна му ...
сите 3 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | веќе видена

Лицата со автоимуни болести ќе се вакцинираат со достапните вакцини против ковид-19 во земјава, бидејќи ниту една од достапните вакцини нема контраиндикација ...
сите 63 | | | веќе видена

Охрид, 16. април 2021 (InPress) – Во Охрид денес претпладне ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми. Кон крајот ...
сите 10 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 33 | | | веќе видена

Охрид, 15. април 2021 (InPress) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 11 | | | веќе видена

Угостителите тонат во долгови и кредити, немањето веќе услови, можности и начини за задолжувања со цел да ги премостат или одложат финансиските проблеми во кои ...
сите 11 | | | веќе видена

Холандските туристи Македонија ја избраа за најпосакувана туристичка дестинација за 2021 година. Земјава доби Златна награда за дестинација за патување. ...
сите 20 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | веќе видена

Никој нема да биде заштитен и лицата ќе бидат изведени пред лицето на правдата. Се разбира дека има уште многу работа, а дел од работата треба да завршат ...
сите 5 | | | веќе видена

Додека граѓаните умираат и се заразуваат, Зоран Заев и Венко Филипче си тераат прошетки со мотори. Во овој викенд кога 78 фамилии ги изгубија своите најблиски, ...
сите 12 | | | веќе видена

next