Министерката за финансии Нина Ангеловска ја брани одлуката на банките со неопходноста од ликвидност, зачувување на стабилноста на банкарскиот систем и ...
| | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 22 | | | веќе видена

Од ВРО-ДПМНЕ порачуваат: Министерството за здравство наместо да дејствува како политичка испостава за заштита на неспособноста на Заев и Филипче да одговори на ...
| | веќе видена

Скоро 30 лица вработени во Психијатриската болница во Демир Хисар меѓу кои и сите 9 лекари се во 14 дневна изолација, откако еден од психијатрите е позитивен ...
| | веќе видена

Битола/Охрид, 1. април 2020 (Inpress) – Од Здружението на граѓани за ретки болести „Живот со предизвици“ од Битола информираат дека испратиле повеќе дописи до ...
| | веќе видена

-- Бидејќи Одделението за инфективни болести во Охрид ги покрива градовите Охрид, Струга, Дебар и Кичево, препорачуваме владата итно да интервенира ангажирајќи ...
| | веќе видена

Во врска случајот во Охридската болница, министерот за здравство Филипче истакна дека таму е завршен увидот од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, ...
сите 14 | | | веќе видена

Нема разлика меѓу тестовите за ковид-19 што се прават во приватните здравствени институции, со оние кои се прават во државната лабораторија на Институтот за ...
| | веќе видена

Градоначалниците не се грижат за граѓаните ни во добро, ни во лошо, ова денеска преку Фејсбук статус го потенцираа од Комисијата за локална самоуправа на ...
сите 4 | | | веќе видена

next