СТИГА И ВТОРАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СРБИЈА На граничниот премин Табановце пристигна и втората пратка од донацијата на вакцините од компанијата Фајзер, од соседна ...
сите 15 | | | веќе видена

Препознатлив по визинерскиот дух во водењето на бизнисите, Светозар Јаневски на нему својствен начин и без задршка, за „Локално“ ги искажува предвидувања за ...
сите 4 | | | веќе видена

Според новинарско истражување на „Сведок“ , сопруг на судијка од Основен суд Скопје 2, побарал стан како подарок од бизнисмен, со цел да ја убеди сопругата да ...
| | веќе видена