Во дворот и околу основното музичко училиште „Методи Патче” во Охрид денеска се исечени повеќе дрвја, што предизвика вознемиреност кај екологистите и охриѓани ...
| | веќе видена

На денешен ден 23 април 2019 – Денеска е Светски ден на книгата и авторското право 1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир, англиски поет и еден од ...
сите 2 | | | веќе видена