Доктор Ненад Лазаров, кој од почетокот на пандемијата е во првите борбени редови во борбата против коронавирусот, со Фејсбук статус даде акцент на ...
| | веќе видена

НАЈГОЛЕМИОТ НАСТАН НА КУЛТУРОЛОШКА ИНИЦИЈАТИВА 5 ДО 12. Drive-in Летно Кино за првпат во Охрид кое ќе се одржува 3 дена по ред. Проекција на блокбастери на ...
| | веќе видена

Во организација на Матицата на иселениците од Македонија, Здружението на Македонците од Егејскиот дел на Македонија – Битола, Сојузот на здруженијата на ...
| | веќе видена

Благодарение на младите ентузијасти кои се појавуваат како нови музички имиња на македонската сцена, се добива впечаток дека ќе се успее да се задржи епитетот ...
сите 3 | | | веќе видена

САД ги поддржуваат разговорите меѓу Косово и Србија, Америка ќе праќа воени трупи во Бугарија...ова се најжешките наслови од регионот. Србија 1. Хисени по ...
| | веќе видена

 Уште од почетокот на пандемијата со корона вирусот, постојано ни се става до знаење дека одржувањето физичка дистанца е клучна исто како и носењето заштитни ...
сите 3 | | | веќе видена

Актерот во Театарот за деца и младинци и актуелен заменик министер за култура, Владимир Лазовски ги почитува протоколите за заштита од Ковид-19. Тој на ...
сите 8 | | | веќе видена

Младиот Никола Ставрески кој е познат по својот Јутјуб канал „Ставре“ викендов се впушти во чистачка акција. Опремен со ракавици и вреќи, рано наутро го ...
| | веќе видена

На 9 август (н.с.) се празнува споменот на св. Климент Охридски кој е упокоен на овој ден 916 година, а овој ден Светата православна црква го празнува и ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската мисица, манекенка, модел, Кристина Димитриевска, која јавноста ја запозна како сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, по нивниот развод одлучи да ...
| | веќе видена

 На Охридското Езеро во близина на Трпејца се крие рајска убавина - плажа со кристално чиста вода и Манастирот Заум на крајбрежјето, за кој постои легенда ...
| | веќе видена

Огромна бура од реакции предизвика Фејсбук статусот на Панчо од ДНК, кој ги искритикува девојките на сметка на тоа како изгледаат на плажа во костими за ...
сите 7 | | | веќе видена

Првиот човек на македонското здравство, Венко Филипче има совет до мајките кои се позитивни на коронавирусот и ги дојат своите бебиња. Тој советот го сподели ...
| | веќе видена

next