Да ви е најубаво кога ќе влезете дома и ќе ја затворите вратата од домот, вели поранешната минситерка за образование и правда, а сега професорка на УКИМ, ...
сите 2 | | | веќе видена

 „Ги обожавам моите „направи сам“ проекти кои многу често спонтано настануваат од едноставни материјали кои ги имам дома, а омилени ми се letterboard-таблата ...
| | веќе видена

Охрид, 25. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Од Факултетот за туризам и угостителство во Охрид ги известуваат сите редовни студенти дека во среда, на 2-ри декември 2020 ...
| | веќе видена

Заев изврши политичко самоубиство со интервјуто на БГНЕС. Во него тој рафално испали цела низа крајно проблематични тези. Заев само ја повтори, како прваче, ...
сите 3 | | | веќе видена

Директорот на Универзална сала - Скопје, Филип Аврамчев, му даде јавна поддршка на премиерот Зоран Заев во намерата да ја легализира рекреативната употреба на ...
| | веќе видена