Интересни мечеви, но и пред се резултати на денешите мечеви во ВМФЛ – запад. Крајно неочекувано Кадино со 3:0 го победи Гостивар, кој и покрај поразот остана ...
сите 3 | | | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Константин Лушески, член на ШК „Ласкер“ од Охрид го освои третото место на шаховскиот турнир „Опен Рапид Јуниор 2020“. На ...
| | веќе видена

Западната трибина на Градскиот стадион во Штип веќе е срушена и на нејзино место се гради нова трибина за 2.000 гледачи. Градскиот стадион целосно ќе биде ...
| | веќе видена