Големата тројка на Бруклин во првиот заеднички меч доживеа шокантен пораз по две продолженија од Кливнед (147-135). Кевин Дурент, Џејмс Харден и Кајри Ирвинг ...
сите 4 | | | веќе видена

Селекторот на македонската женска кошаркарска репрезентација Владимир Ѓоровиќ денеска го објави списокот со 15 кошаркарки за двата завршни натпревари, идниот ...
сите 9 | | | веќе видена