Конечно има датум за пристигнување на 200.000 кинески вакцини. Министерот за здравство денеска бил информиран од амбасадата на Кина дека на 28 април во земјава ...
сите 3 | | | прочитана: 2563 | веќе видена

Пожарот што избувна вчера на локација помеѓу села Поповјани и Туин во Кичевско е целосно изгаснат по интервенција на Територијалната противпожарна единица – ...
| | прочитана: 193 | веќе видена