Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
| | прочитана: 44403 | веќе видена

Полиција не им дозволи на демонстрантите од движењето „Македонија Бојкотира“ да дојдат пред домот на координаторката на новата пратеничка група во македонското ...
сите 41 | | | прочитана: 30554 | веќе видена

Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Ребалансот на буџетот викендов го помина собранискиот филтер. Пратениците со 53 гласа за и 13 против дадоа зелено светло три ...
сите 2 | | | прочитана: 20262 | веќе видена

Осудениот експремиер Никола Груевски пред малку напиша на Фејсбук дека се наоѓа во Будимпешта и побарал политички азил од унгарските власти. „Во последните ...
| | прочитана: 9288 | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, кој е во посета на Брисел за средба со комесарот Хан и земјите членки на ЕУ, во разговор за МИА вели дека ...
сите 5 | | | прочитана: 8505 | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
| | прочитана: 7585 | веќе видена

Националистички политики, антимиграциски ставови, антисоросоизација и контрола врз медиумите се основниот заеднички именител на поранешниот премиер Никола ...
сите 18 | | | прочитана: 7236 | веќе видена

Често пати на митинзите на опозициската ВМРО ДПМНЕ како гостин доаѓаше токму човекот од чија држава сега бегалецот и осуденик Никола Груевски бара политички ...
| | прочитана: 6843 | веќе видена

Во тек е 17-тото издание на фестивалот на европски филм "Cinedays", кој започна на 8-ми, а ќе трае до 18-ти ноември. Програмата за денешниот ден изгледа вака: ...
| | прочитана: 2891 | веќе видена

Во организација на Националниот сојуз на лица со телесен инвалидитет на Македонија „Мобилност Македонија“, денеска во објектот „Порта Македонија“ ќе биде ...
сите 5 | | | прочитана: 2529 | веќе видена

Охрид, 14. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Младите се оставени без перспектива и чекаат извинување од СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски. Зарем заборавивте дека ...
сите 16 | | | прочитана: 2474 | веќе видена

На 16 Ноември