Средношколци и млади на 20-тина години се меѓу новозаразените во вкупниот број за Скопје од вчера и завчера, а кои со симптоми на корона вирусот се вратиле од ...
сите 310 | | | прочитана: 30123 | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 2 | | | прочитана: 20843 | веќе видена

КОНСТИТУИРАН НОВИОТ СОСТАВ НА СОБРАНИЕТО Со 116 гласови – ЗА, и без ниту еден ПРОТИВ и ВОЗДРЖАН, Собранието ги верификуваше мандатите на новите 120 пратеници. ...
| | прочитана: 10730 | веќе видена

АД МЕПСО со цел објективно и целосно информирање на јавноста, во врска со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика за утврдување на тарифите на ...
сите 13 | | | прочитана: 10350 | веќе видена

Вчера во Скопје автомобил удрил во 17-годишен пешак. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди. Како што стои во соопштението од МВР: „На 10.08.2020 во 22.10 ...
сите 74 | | | прочитана: 6627 | веќе видена

Во време кога статистиката не поставува на првото место по заразени и починати од вирусот предизвикан од Ковид-19, на балканската мапа по глава на жител, и ...
сите 22 | | | прочитана: 4838 | веќе видена

На денешен ден се одбележуваат точно 19 години од грозоморниот терористички чин кај месноста „Карпалак“, во кој животот го загубија десет млади ...
| | прочитана: 4793 | веќе видена

Охрид, 11. август 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8, а ...
сите 62 | | | прочитана: 4405 | веќе видена

Охрид, 11. август 2020 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 50 | | | прочитана: 2112 | веќе видена

Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и ...
сите 44 | | | прочитана: 1889 | веќе видена

„Татко ми без размислување го даруваше неговиот бубрег за да го спаси мојот живот. По трансплантацијата ми е многу подобро. Повеќе не одам на дијализа, а ...
сите 31 | | | прочитана: 1487 | веќе видена

Се бројат контактите на тројцата позитивни на коронавирусот кои присуствувале на лудата забава во кампот Градиште во Охрид. Од Центарот за јавно здравје велат ...
сите 50 | | | прочитана: 1336 | веќе видена

1 Луѓе, има драматичен пресврт во случајот „Мавровка“. Замислете, МВР имало докази кои се основа за сомневања кој е можниот сторител за дивоградбата што веќе ...
сите 2 | | | прочитана: 1139 | веќе видена

На 11 Август