Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 23 часа

Портпаролите на Владата на Република Македонија Душко Арсовски и Муамет Хоџа на денешната редовна прес-конференција информираа за заклучоците и одлуките ...
сите 7 | | | прочитана: 299 | веќе видена

Најголемиот работодавач во Македонија, Кромберг и Шуберт, добил најголема помош од државата во 2020. Според податоците што ги дава алатката „отворени финансии“ ...
| | прочитана: 223 | веќе видена

Националната комисија го усвои извештајот за напоредокот на земјата за УНЕСКО. Според процедура тој беше на седница на Влада, а добиени се и мислењата од ...
сите 13 | | | прочитана: 198 | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Поради зголемениот интерес за новата премиера „Сопружници“ на охридскиот народен театар, во петок и сабота од 19:00 часот ...
сите 4 | | | веќе видена