Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 24 часа

Владата на вчерашната 47. седница ја разгледа Информацијата за доделување на грант преку 25-ти повик за техничка помош и за шестиот повик за инвестициски грант ...
сите 7 | | | веќе видена

„Им честитам на членовите на комиcиите за нивната непопустливост пред огромните притисоци на кои беа изложени и за држењето докрај до принципите“, рече денеска ...
сите 13 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Поради зголемениот интерес за новата премиера „Сопружници“ на охридскиот народен театар, во петок и сабота од 19:00 часот ...
сите 4 | | | веќе видена