Охрид, 25. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Учениците од ОМУ „Методи Патчев“ и оваа учебна година ја започнаа со врвни резултати и бројни награди. На осмиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Обвинителството отвори предмет за случајот во Охрид, каде преку социјалните мрежи се споделуваат списоци на заболени од коронавирус. Се проверува и случајот во ...
сите 4 | | | веќе видена

Охридските инспектори по сообраќај при контроли на такси превзониците на охридскиот аеродром откриле голем број струшки нелегални такси превозници. Таксистите ...
| | веќе видена