Осумдесет сопственици на глисери и јахти се пријавиле во ЈП „Билјанини извори” за да обезбедат место за зако т вување на своите пловила во каналот Студенчишта ...
сите 2 | | | веќе видена

За нецели пет месеци, полицијата и Државниот инспекторат за земјоделие одзеле 122 килограми риба и 220 рибарски мрежи во должина од 23 километри од фатените ...
сите 9 | | | веќе видена