Охрид, 24. ноември 2022 (ИНПРЕС) – Охридски „Водовод“ и основните и средни училишта во Охрид аплицираа до „ЕСМ продажба“ за од 1-ви декември да набавуваат ...
сите 2 | | | прочитана: 2704 | веќе видена

Скопје/Охрид, 22. ноември 2022 (ИНПРЕС) – Општина Охрид овој октомври постигнала заштеда на струја од 10% споредено со истиот месец минатата година. Министерот ...
| | прочитана: 2452 | веќе видена

Скопје/Охрид, 24. ноември 2022 (ИНПРЕС) – Од ноќеска на полноќ повторно намалување на цените на нафтените деривати. Согласно последната одлука на Регулаторната ...
сите 2 | | | прочитана: 873 | веќе видена

Во време кога се очекува малку поконкретен банкарски одговор дали и кога ќе почне позначајното зголемување на нивните каматни стапки, што секако дека е ...
сите 2 | | | прочитана: 732 | веќе видена

За дел од економистите предлог-буџетот за 2023 година е само продолжување на низата претходни гломазни буџети. Како и досега Министерството за финансии велат ...
сите 12 | | | прочитана: 329 | веќе видена

Генералниот директор на АД МЕПСО Орхан Муртезани заедно со дел од проектниот тим денеска изврши увид во текот на градежните работи на проектот за изградба на ...
сите 3 | | | веќе видена

Цела сообраќајна лента блокирана од паркирани приватни автомобили и таксисти. Ваква е сликата на булеварот „Климент Охридски“, речиси секој ден од неделата. ...
| | веќе видена