Охрид, 14. јануари 2021 (ИНПРЕС) – Голманот на ГРК Охрид, Никола Даниловски, ќе го има својот дебитански настап за сениорската репрезентација во Египет. ...
сите 3 | | | прочитана: 6740 | веќе видена

Селекторот Данило Брестовац го соопшти списокот од 20 ракометари со кои Македонија ќе настапи на претстојното Светско првенство во Египет. Мартин Томовски, ...
сите 10 | | | прочитана: 1783 | веќе видена