Охрид, 19. октомври 2020 (ИНПРЕС) – ГФК Охрид Лихнидос изрази незадоволство и разочарување од делењето на правдата на главниот арбитар на натпреварот од осмото ...
сите 3 | | | веќе видена

Западната трибина на Градскиот стадион во Штип веќе е срушена и на нејзино место се гради нова трибина за 2.000 гледачи. Градскиот стадион целосно ќе биде ...
| | веќе видена

Охрид, 20. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Константин Лушески, член на ШК „Ласкер“ од Охрид го освои третото место на шаховскиот турнир „Опен Рапид Јуниор 2020“. На ...
| | веќе видена