Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од ...
сите 26 | | | прочитана: 24793 | веќе видена

Охридското основното јавно обвинителство поднесе предлог за казна на 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради непостапување според ...
сите 18 | | | прочитана: 8561 | веќе видена

Охрид, 10 април 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Охрид е стабилна, информираат од Секторот. – Изминатово деноноќие, во периодот од ...
сите 43 | | | прочитана: 3451 | веќе видена

Брзата помош во Кавадарци интервенирала нешто по 18 часот откако триесет годишникот бегајќи од полицијата прескокнал ограда и се повредил. Со две скршеници во ...
сите 2 | | | прочитана: 2469 | веќе видена

ЛИДЕРИТЕ НА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА КОВИД 19 Министерството за здравство информира дека тестот за коронавирус на претседателот на политичката партија ...
| | прочитана: 761 | веќе видена

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава за кривични дела „убиство во обид“ по чл.123 вв чл. 19 од КЗ на РСМ и „напад врз службено ...
сите 2 | | | прочитана: 631 | веќе видена

Утрово во полициска станица било пријавено дека во попладневните часови на 7 април на улицата „Македонско-косовска бригада" автомобил „опел зафира", со скопски ...
сите 15 | | | прочитана: 496 | веќе видена