Иљче Затаракоски со уште еден статус на денот на Фејсбук, во кој се пошегува на сметка на некогашниот пливач Александар Маленко и неговиот четврти развод. ...
сите 4 | | | прочитана: 446 | веќе видена

Фестивалот „Охридско лето“ се огласи по повод смртта на светски познатиот полски композитор и диригент Кшиштоф Пендерецки. -Светот на уметноста се збогува со ...
сите 5 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Грчките левичари, кои како и секоја другар лево ориентирана интелектуала, имаат многу против НАТО, а локално немаат ама баш ништо против Македонија, ја ...
сите 2 | | | веќе видена