Да ви е најубаво кога ќе влезете дома и ќе ја затворите вратата од домот, вели поранешната минситерка за образование и правда, а сега професорка на УКИМ, ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 25. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Од Факултетот за туризам и угостителство во Охрид ги известуваат сите редовни студенти дека во среда, на 2-ри декември 2020 ...
| | веќе видена

Германскиот Рајх, Кралството Италија и Јапонското царство на 27-ми септември 1940-та година во Берлин го потпишаа Тројниот пакт. На 1-ви март 1941-ва година, ...
сите 3 | | | веќе видена