Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 14.50 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, велосипед, управуван од засега непознато лице, удрил ...
сите 17 | | | веќе видена

Заев да се извини за ставовите изнесени во бугарските медиуми и итно да си поднесе оставка, побара лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ на вечерашниот протест од ...
| | веќе видена

Охрид, 27. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 6 | | | веќе видена

Организација Кондараденауер послужи како понтонски мост за да можат овие две партии , кои што се совпаѓаат во идеологијата, десничарската, конзервативната, да ...
сите 2 | | | веќе видена

Заклучно со вчерашниот ден вкупно 195 припадници на Армијата се вклучени во обезбедување на ред и дополнителна безбедност на болниците низ државава. Освен во ...
сите 9 | | | веќе видена

Ракометарите го почнаа вториот круг во домашната сезона Со победите на Радовиш над Астраион (36-27) и на Охрид над КЛ 7 (27-24) во групата А, како и на ...
| | веќе видена

Денеска е 14 ноември по стар стил, МПЦ-ОА го празнува Свети апостол Филип, кој бил еден од дванаесетте Господови апостоли. Заради верата бил распнат со главата ...
сите 6 | | | веќе видена

Немаме поделена историја. Имаме заедничка историја. Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците, кои се бореа за слободата на Македонија и ...
сите 2 | | | веќе видена

На 29 Ноември