Собранието на Република Македонија попладнево ја продолжи конститутивната седница на која на дневен ред е избор на претседател, заменик претседателот, членови ...
сите 10 | | | прочитана: 22787 | веќе видена

Јас бев дел од Шарената Револуција, а во овој момент се срамам што сум била, затоа што кога протестиравме, сите, Македонци, Албанци, бевме за подобар живот, а ...
сите 21 | | | прочитана: 1112 | веќе видена

Не е точно дека еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на последната средба со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ветил отпочнување на преговорите, односно ...
сите 16 | | | прочитана: 22524 | веќе видена

На 25 март околу 8 часот при вршење на царинска контрола на граничниот премин Табановце на излез од земјава царинските инспектори од Одделението за оперативни ...
сите 4 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на прес конференцијата Јагода Шахпаска, потенцирајќи дека „СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, ...
сите 11 | | | прочитана: 6176 | веќе видена

Од „Македонски телеком“ се огласија со соопштение во врска со случајот, информирајќи дека се работи за физички прекин на оптички кабел, што е причина за ...
сите 65 | | | прочитана: 3749 | веќе видена

Со марш и патриотски песни вечерва продолжија протестите на поддржувачите на движењето „За заедничка Македонија“ во Охрид. И овојпат ден протестот почна од ...
сите 33 | | | веќе видена

Масовно во Охрид: Кој не живее во туѓина не знае колку е тешко туѓ леб да јадеш, туѓа земја да газиш! Затоа да ја чуваме Македонија! Со марш и ...
сите 3 | | | веќе видена

Федерализација на Македонија со цел раздвојување, промена на името на државата во „Република Северна Македонија и Источна Албанија” и стратегија за систематско ...
сите 8 | | | прочитана: 263 | веќе видена

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ПРЕСПА Ако Македонија е најубавата земја на Балканот, тогаш Преспа е срцевината на таа македонска убавина. И не случајно, зашто на овие ...
| | прочитана: 205 | веќе видена

Во 2001 година го направивме рамковниот договор, за кој и меѓународната заедница и тука во Македонија се согласивме дека е договор за мир и стабилност и дека е ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонија - Белорусија пријателски натпревар

Македонската А репрезентација на 28. март во 18:00 часот на Националната арена игра пријателски натпревар против Белорусија. Билетите за пресметката на нашата ...
 • Philip II Arena, Skopje
 • 18:00:00 , 28 Мар, 2017 до 20:00:00 , 28 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Фудбалска Репрезентација на Македонија
 • 153 доаѓаат, 225 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Авантурите на Аладин

  Режисер: Бојан Трифуновски УЛОГИ: Аладин - Александар Михајловски Принцезата Џасмин - Дарја Ризова Абaнaзер Велики - Сашко Коцев Духот од ламбата - ...

  MASSIVE FESTIVAL Macedonia - Сабота 1 април во С.Ц Борис Трајковски

  Lollipop Entertainment Group и SUN Production Овој 1 април Ве канат да бидете дел од централниот градски маскембал и најголемата журка досега. После ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:30:00 , 01 Апр, 2017 до 04:00:00 , 02 Апр, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 187 доаѓаат, 228 можеби
 • Shake The Room!

  Маски, креативност, зезање, награди, шотови, коктели, игранка... Пловење низ времето со префинета музичка селекција на Oldboy... Што ќе бидеш ти? Покажи ни! ...
 • Public Room, Skopje
 • 22:00:00 , 01 Апр, 2017 до 01:00:00 , 02 Апр, 2017
 • Public Room
 • 48 доаѓаат, 231 можеби
 • Како си ми? – трета студентска филолошка конференција

  Со задоволство ве покануваме на третото издание на студентската конференција „Како си ми?“ што ќе се одржи на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“. На ...
 • Филолошки факултет „Блаже Конески“ - Скопје, Skopje
 • 10:00:00 , 01 Апр, 2017 до 16:30:00 , 01 Апр, 2017
 • Како си ми?
 • 102 доаѓаат, 199 можеби
 • Концерт на Биг Бендот на Здружението на џез музичари

  Концерт на Биг Бендот на ЗЏМ (Здружение на џез музичари и слободни уметници на Македонија) Диригент: Џијан Емин Програма: Владимир Николов ПРОМЕНЛИВИ ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 01 Апр, 2017 до 23:00:00 , 01 Апр, 2017
 • Socom Sokom
 • 83 доаѓаат, 203 можеби


 • На 28 Март